UWAGA!
Na forum prowadzone są prace techniczne w działach
dot. "Problematyki Corsy B"- za utrudnienia przepraszamy!

Podłokietnik do Opel Corsa D jaki doradzicie ?
Autor Wiadomość
 xxyy777e 

Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Wysłany: 22 Luty 2010, 09:03   Podłokietnik do Opel Corsa D jaki doradzicie ?
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7

Zastanawiam się nad zakupem podłokietnika do mojej Corsy D.
Może coś doradzicie, znalazłem na allegro w cenie 300 zł, trochę drogo
http://www.allegro.pl/ite...ep.html#gallery

Może gdzieś taniej da się kupić ten podłokietnik ?

wobi 

Informacje
mazowieckie

Wysłany: 22 Luty 2010, 16:54   Re: Podłokietnik do Opel Corsa D jaki doradzicie ?
   Moje auto: RED&BLACK

Niestety, szukałem, ale nie znalazłem. Jak coś tańszego było, to nie warte uwagi.
Ewentualnie, jeszcze coś takiego wyszperałem: http://tinyurl.com/yabpzkx Ale nie podoba mi się.

Ja będę kupował, to ten z Twojego załącznika. Bez podłokietnika nie potrafię żyć. ;)

Wyprzedziłeś mnie z postem, dzisiaj chciałem o to samo się spytać.

mauro 

Informacje
lodzkie

Wysłany: 22 Luty 2010, 18:02   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix

Zamienniki odpadają, jeżeli już to można poszukać z rozbiórki, no ale to trzeba się wstrzymać, te podłokietniki są bardzo wytrzymałe, więc używka jest dobrym wyjściem. Nie wiem jak w Corsie, ale w firmowej Astrze 3 to podłokietnik jest fajny ale tylko w trasie, w mieście lipa bo blokuje swobodny dostęp do gałki zmiany biegów.

jjurgiel 

Informacje
Wysłany: 22 Luty 2010, 22:44   

ten z linki to Armster w Olsztynie w salonie taki mi proponowano jako dedykowany i oczywiście za wyższą cenę, ta z allegro jest chyba w tej chwili jedną z niższych cen, podobno jakość bardzo dobra choć mnie interesowało by czy plastik kolorem i strukturą dużo różni się od reszty konsoli więc gdyby ktoś zamontował to poproszę o taką właśnie opinię.

http://www.armrests-uk.com/

oczywiście to nie reklama :upss:

wobi 

Informacje
mazowieckie

Wysłany: 22 Luty 2010, 23:12   

mauro napisał/a:
Zamienniki odpadają, jeżeli już to można poszukać z rozbiórki

Mauro, Opel w ogóle nie robi podłokietników do Corsy, więc oryginału nie kupisz. Po prostu nie przewidzieli do tego samochodu takiej opcji.

mauro 

Informacje
lodzkie

Wysłany: 23 Luty 2010, 09:03   

hmmm mam w Astrze fabrycznie podłokietnik tak wyjechał z salonu, więc myślałem że do Corsy są identyczne. Jak wprowadziłem w błąd to sorry. Te z Astry są naprawde dobrej konstrukcji tylko pewnie nie pasują do Corsy.

wobi 

Informacje
mazowieckie

Wysłany: 23 Luty 2010, 09:31   

Z tego co się orientuję, w Astrze H, montowany jest bezpośrednio do fotela kierowcy. Wątpię, żeby w fotelu Corsy, było mocowanie całego mechanizmu do podłokietnika. Ale mogę się mylić, trzeba by rozbebeszyć jeden fotel, i sprawdzić. Ktoś na ochotnika? ;)

mauro 

Informacje
lodzkie

Wysłany: 23 Luty 2010, 12:58   

Nie wszyscy na raz :)

Tobias 

Informacje
mazowieckie

Wysłany: 18 Maj 2010, 19:56   

Do Corsy nie widziałem podłokietników, ale może są niefirmowe. pamiętaj, że to ma wady i zalety. Niby w trasie jest na czym rękę oprzeć, ale w mieście CI się nie przyda raczej a stanowi spore utrudnienie w zapinaniu pasów, dodatkowo może być też problem ze zmianą biegów, o czym wyżej napisane.

wobi 

Informacje
mazowieckie

Wysłany: 22 Maj 2010, 17:39   

Tobias napisał/a:
pamiętaj, że to ma wady i zalety. Niby w trasie jest na czym rękę oprzeć, ale w mieście CI się nie przyda raczej a stanowi spore utrudnienie w zapinaniu pasów, dodatkowo może być też problem ze zmianą biegów

Polemizowałbym... Wszystko zależy od własnych upodobań i przyzwyczajeń. Ja lubię jeździć z podłokietnikiem i dla mnie jest to bardzo duża wygoda.

Poza tym, w Corsie podłokietnik nie przeszkadza. Dziwie się, że w ogóle nie ma go w ofercie wyposażenia, tym bardziej, że w CC był dostępny oryginalny.

Ja kupiłem firmy ArmSter. Troszkę kosztuje, ale według mnie, jakość wykonania na prawdę na wysokim poziomie. Górna część miękka, i wygodnie na niej trzymać rękę. Kolorystycznie, górna część idealnie kolorystycznie pasuję do mieszka na dźwignię zmiany biegów i hamulec ręczny. Plastik, nieco odbiega kolorem, od kolorów plastików w CD, ale widoczne jest to dopiero po dłuższym przyjrzeniu się.
Ostatnio zmieniony przez wobi 23 Maj 2010, 15:57, w całości zmieniany 1 raz  

xxyy777e 

Informacje
mazowieckie

Imię: m
Wysłany: 23 Maj 2010, 01:47   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7

Wobi, dzięki za zdjęcia i opinie o tym podłokietniku. Szukam właśnie taki podłokietnik. Jest drogi. Jeśli to nie tajemnica ile dałeś ?
Znalazłem na allegro firmę która ma je w ofercie i sprzeda poza allegro z wysyłką za 280 zł/szt.
Pytanie, może ktoś znalazł taniej ?

[ Dodano: 23 Maj 2010, 01:49 ]
Jeszcze jedno, jakie wymiary ma schowek w tym podłokietniku ? Jestem ciekaw czy zmieści się tam CB radio.

wobi 

Informacje
mazowieckie

Wysłany: 23 Maj 2010, 16:57   

No to, ja zapłaciłem więcej od Ciebie. ;) I wydaje mi się, że taniej, niż 280pln, go nie znajdziesz. Niestety, ma swoją cenę, z drugiej strony, jakość wykonania jest rewelacyjna.

Co do CB, gdyby miał taką samą głębokość na całej długości, to radyjko by się zmieściło. A tak, wydaje mi się, że będzie trudno, i pewnie zależeć będzie od rozmiarów radia.

Na forum Astry G piszą, że:

jjurgiel 

Informacje
Wysłany: 23 Maj 2010, 21:35   

a może jakieś zamówienie grupowe przy kilku sztukach może jakiś rabacik będzie? jakby ktoś ogarniał temat to ja chętny jestem bo do końca czerwca i tak planuję zakupić

west 
widoczni.org

Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Imię: Bartek
Wysłany: 23 Maj 2010, 21:47   
   Moje auto: Porshe 911

jjurgiel napisał/a:
a może jakieś zamówienie grupowe przy kilku sztukach może jakiś rabacik będzie? jakby ktoś ogarniał temat to ja chętny jestem bo do końca czerwca i tak planuję zakupić

jjurgel - jeżeli zagadasz ze sklepem, może wyślemy ofertę klubową na stałą współpracę "sklep - FKC" Jeżeli ci się uda poproszę PW i jakoś to dogadamy o stałe zniżki....

Prezentacja mojej Corsy: http://www.izpol.pl Prezentacja mojej II Corsy: http://widoczni.org

jjurgiel 

Informacje
Wysłany: 24 Maj 2010, 15:38   

kolega xxyy777e ma jakiś namiar na sklep może go udostępni albo napisze do nich maila w tej sprawie

.::Pani Reklama::.

pisz smiało! reklama@klubcorsa.pl

Dołaczył : Dawno Temu
Skad : Z bazy danych

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Zasady Postowania Opcje